Ustalamy jadłospis nowej diety kopenhaskiej. Sprawdzamy efekty i opinie z forum.

Ustalamy jadłospis nowej diety kopenhaskiej. Sprawdzamy efekty i opinie z forum.

Jadłospis diety kopenhaskiej różni się od innych diet. Od dawna cieszy się ona wciąż niesłabnącą popularnością. Wiele osób uważa ją za najskuteczniejszy sposób odchudzania. Została zaprojektowana, aby pomóc ci schudnąć, utrzymać prawidłową wagę i poprawić ogólny stan zdrowia.

Dlaczego postanowiono ułożyć nowy jadłospis diety kopenhaskiej?

Niestety, tradycyjna dieta kopenhaska była bardzo restrykcyjna i prowadziła do powstania efektu jo-jo. Celem powstania nowego i zdrowszego jadłospisu, było zapewnienie dłużej utrzymujących się efektów oraz ograniczenie niedoborów żywieniowych, jakie pojawiły się w pierwszej wersji diety.

Niektóre z zaleceń wciąż pozostają aktualne. Należy pamiętać o wypiciu co najmniej 2 litrów płynów dziennie. Po przebudzeniu nie warto zaczynać dnia od kawy, natomiast należałoby zamienić ją na wodę mineralną z sokiem z cytryny lub pomarańczy.

Co zmieniono w nowej wersji diety kopenhaskiej?

  • Urozmaicono jadłospis, aby dostarczał więcej składników pokarmowych.
  • Zapewniono 5 posiłków dziennie, co pozwala zwalczyć napady głodu.
  • W związku z powyższym ograniczono efekt spowolnienia metabolizmu.
  • Umożliwiono stopniowe zrzucenia 1 kg wagi na tydzień.
  • Sprawiono, że dietę można kontynuować dłużej, pod stopniowego zwiększenia kaloryczności.

Ćwiczenia fizyczne w diecie kopenhaskiej.

Pomimo że dieta kopenhaska dopuszcza możliwość podejmowania aktywności fizycznej, to ze względu na jej niską kaloryczność w ramach treningu można odbyć spacer. Niestety siłownia lub intensywny trening mogą być zbyt dużym obciążeniem dla organizmu.

Izotonik domowej produkcji.

Podczas wysiłku warto zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Czy próbowałeś już domowego izotonika? Jego skład doskonale gasi pragnienie, spróbuj.

Jego zawartość stanowią przegotowana woda, sól kłodawska, miód i cytryna.

Efekty nowej diety kopenhaskiej, wypróbowane przez użytkowników forum.

Jak twierdzi jedna z użytkowniczek popularnego forum o odchudzaniu:

„Dzięki stosowaniu nowej diety kopenhaskiej chudłam w podręcznikowym tempie 1kg na tydzień. Po zakończeniu diety nie wpadłam w efekt jojo. Stało się tak, ponieważ zgodnie z zaleceniami stopniowo zwiększałam codzienne spożycie kalorii i unikałam jedzenia cukrów”.

Jak widać, nowa dieta kopenhaska działa w praktyce i chudnięcie z jej pomocą pozwala na zgubienie nadmiarowych kilogramów.

Podobne wpisy