Zielone koktajle na diecie odchudzającej – skuteczność stosowania, opinie i przepisy.

Zielone koktajle składają się z warzyw, owoców i niekiedy sproszkowanych nasion. Ich zaletą jest wysoka zawartość przeciwutleniaczy, witamin (C, E, K, A) i błonnika. Pozwalają one zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy oraz innych chorób przewlekłych.

Dieta odchudzająca typu smoothie.

Składa się ona z wielu różnych, zdrowych składników oraz krótkiego czasu przygotowania. Wiele osób uważa, że jest to sposób na szybkie odchudzanie, a jednocześnie uniknięcie nieprzyjemnych skutków ubocznych. Spożywając głównie koktajle warzywno-owocowe upewnij się, że dostarczasz odpowiednią ilość wody, białka i innych składników pokarmowych, zapewniających energię organizmowi.

Gdzie tkwi odchudzający sekret zielonych koktajli odchudzających?

Osoby stosujące dietę koktajlową uważają, że zielone koktajle owocowo-warzywne to świetny sposób na zrzucenie nadmiarowej wagi i poprawę zdrowia. Koktajle nie zawierają cholesterolu, cukru i tłuszczów. W ich składzie jest natomiast zawarty zestaw witamin i minerałów oraz błonnik, białko i węglowodany. Dzięki temu koktajle pomagają nie tylko schudnąć, ale i dostarczają składniki umożliwiające szybsze spalanie tłuszczów.

Dobroczynne właściwości kurkumy.

Pyszny koktajl z kurkumą może stać się idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Zawartość kurkumy przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego, a warzywno-owocowy skład koktajlu dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

https://www.zdrowazupa.pl/blog/kurkuma-wlasciwosci-zdrowotne-oraz-zastosowanie-w-kuchni

Kurkuma nie bez powodu jest uznawana za zdrową przyprawę. Zdaniem specjalistów ma ona właściwości przeciwzapalne i zmniejsza ryzyko zapadnięcia na choroby nowotworowe. Do innych zalet kurkumy zalicza się pozytywny wpływ na stan skóry i włosów, poprawę trawienia i samopoczucia.

Jakie opinie na temat koktajli można znaleźć na forach?

Jedna z uczestniczek forum internetowego skomentowała w ten sposób:

„Zielone koktajle są dla mnie nieodłącznym elementem diety odchudzającej. Jest w nich po prostu zakochana, bo są zdrowe, przy tym niskokaloryczne. Kiedy zaczęłam je pić, w pierwszych dniach schudłam kilogram bez wdrażania rygorystycznej diety. Muszę przyznać, że odpowiednio dobrane składniki sprawiają, że taki koktajl także świetnie smakuje”.

Zdaniem innej uczestniczki:

„Wprowadziłam do diety zielone koktajle i piję je już od 4 miesięcy. Czuje ogromną różnicę! Obecnie mam więcej energii, moja masa ciała spadła, a same napoje są świetne w smaku. Włączenie koktajli do codziennych posiłków było świetną decyzją!”.

Jeszcze inny komentator napisał:

„Koktajle owocowo-warzywne można robić w różnych smakach. Zawsze można wypróbować czegoś nowego. Na dodatek odpowiednio przyrządzone nie mają one zbędnych węglowodanów lub tłuszczy”.

Dorota Cieślak
Website | + posts

Poszukiwania inspiracji dietetycznych prowadzą ją po różnych zakątkach świata. Wiele razy sprawdzała różne sposoby żywienia. Na stronie internetowej postanowiła poszerzyć wiedzę swoich czytelników o sposoby właściwego odżywiania. Jako hobby wybrała czytanie reportaży, podróże i wędrówki górskie.

2 komentarze do “Zielone koktajle na diecie odchudzającej – skuteczność stosowania, opinie i przepisy.”

  1. Próbowałam pić różne napoje odchudzające, niestety żaden z nich nie okazał się skuteczny. W końcu postanowiłam wypróbować zielone koktajle. Stwierdziłam, że są one najbardziej naturalne dla organizmu. Dieta odchudzająca opierająca się o nie okazałą się dużo zdrowsza, a ja przy okazji zgubiłam nieco nadmiarowych kilogramów.

Dodaj komentarz